Categoría: Banda Simfònica

Vídeo del Concert Benèfic per a la restauració i rehabilitació del sostre de l’església

Últim concert abans de la pandèmia. Va tindre lloc el dissabte 7 de març de 2020 a les 20.30 hores, a l’església Assumpció de Ntra. Senyora. En eixe moment ningú esperava el que estava per vindre.

PROGRAMA

A.M. L’ARTÍSTICA DE CARLET
Director: Gaspar NADAL MARONDA.
Directora convidada: Celia Llácer Carbonell.
CORAL POLIFÒNICA CIUTAT DE CARLET
Director: Enric Moltó Romero.
AUDIO: Cristian Yuste Valero

1ª PART
OCTOBER – Eric Whitacre
LA CATEDRAL SUMERGIDA – Claude Debussy (Arr. José Alberto Pina)
GABRIEL’S OBOE (THE MISSION) – Ennio Morricone (Arr. Eduardo Ramirez Parra)
SCENES FROM «THE LOUVRE» – Norman Dello Joio
1.- The Portals
2.- Children’s Gallery
3.- The Kings of France
4.- The Nativity Paintings
5.- Finale
SCHUBERT SERENADE – Franz Schubert (Arr. Leonard Falcone)
ALELUYA CANTARÁ – Brotes de olivo (Orquestració: Miguel González-Vallés)

2ª PART
LASCIA CH’IO PIANGA – Georg Frederich Händel (Arr. Enric Moltó)
PATER NOSTER – Ernest Artal (Arr. Enric Moltó)
MARETA – CANÇONS DE MARE – Rafael Talens Pelló
FORTUNE PLANGO VULNERA de CARMINA BURANA – Carl Orff (Arr. John Krance)
ECCE GRATUM de CARMINA BURANA – Carl Orff (Arr. John Krance)
THE HUNBACK OF NOTRE DAME – Alan Menken (Arr. Hans Van Der Heide)

Concert «Excel·lent 2021» diputació provincial de Valencia

El pròxim dissabte, 25 de setembre a la Plaça Major de Carlet a les 19.00 hores tindrà lloc el concert de l’Agrupació Musical l’Artística de Carlet. El concert anomenat «Excel·lent 2021» retrà homenatge a la música festera. El programa inclourà obres de compositors valencians en forma de marxes mores, passa-carrers o marxes de processó.

Director: Gaspar Nadal Maronda

A causa de la situació actual amb el COVID-19 l’aforament estarà subjecte a la normativa en vigor.

Col·laboren:

  • Ajuntament de Carlet
  • Fundació Caixa Carlet
  • Diputació provincial de Valencia

L’Artística junt a altres associacions de Carlet al programa «Bona Vesprada» d’àpunt.

Ací teniu l’enllaç al programa complet en el que la nostra banda va participar de la mà del nostre president Borja Marí, i alguns membres de la banda simfònica que junt a membres de la nostra banda veïna despediren el programa interpretant en directe el pasdoble «Amparito Roca».

Programa complet

Video del Concert Excel·lent 2020

“Homenatge a les nostres festes”

Divendres, 30 d’octubre de 2020
Seu de L’Artística de Carlet a les 22’00h.

A.M. L’ARTÍSTICA DE CARLET
Gaspar NADAL MARONDA, director.

PROGRAMA

Vicente i Arturo TEROL GANDIA (Xàtiva, 1885-1957/ Xàtiva, 1898-1970)
LAS PROVINCIAS (Pasdoble, 1929)
Guanyador del premi del Periòdic “Las Provincias” (19299. Lema: Jardines Valencianos.

José SERRANO SIMEÓN (Sueca,1873- Madrid,1941)
EL FALLERO (Pasdoble, 1929)
Encarregat per la Junta Central Fallera de València l’estiu de 1928.

José Mª FERRERO PASTOR (Ontinyent, 1926-1987)
BONUS CHRISTIANUS (Marxa Cristiana, 1966)
Dedicada a Antonio Cambra i estrenada l’any 1966 per la Unió Musical d’Alcoi.

José Mª FERRERO PASTOR
CHIMO (Marxa Àrab, 1964)
Dedicada a Joaquín Sanz. Regalada per dos dels seus amics.

José Alberto PINA (Cartagena, 1984)
CRUCIFIXUS (Marxa de Processó, 2008)

Julio LAPORTA HELLÍN (Alcoi, 1870-1928)
Mi BARCELONA (Marxa, 1911)
Dedicada al seu amic Enrique García (president, aleshores, de la Sociedad Artístico Recreativa “El Iris”)

Mario ROIG VILA (Albaida, 1972)
TABAL I SARAGÜELLS (Pas Masero, 2003)
Dedicada a Vicent Belda, músic i component de la Filà Maseros de Albaida (Valencia)

Rafael Mª GARRIGÒS GARCÍA (Enguera, 1966)
ABRASSITS 15 ( Marxa Mora, 2004)
A l’escuadra Abbrasits de la comparsa Els Xodios de Mutxamel

Ramón GARCÍA I SOLER (Atzeneta d’Albaida, 1971)
TIBI MARIAE (Marxa Cristiana, 2000)
Dedicada a Maria Martínez, Capitana de la filà Estudiants d’Albaida

Jaime TEIXIDOR DALMAU (Barcelona, 1884 – Baracaldo, 1957)
AMPARITO ROCA (Pasdoble, 1925)
Dedicat a Amparo Roca (1912-1993), alumna de piano de l’autor.

José PADILLA (Almeria, 1869 – Madrid, 1960)
VALENCIA (Pasdoble, 1925)
Adaptació de la 2ª part del primer número musical de la seua Sarsuela “La bien Amada” (1924)

Concert Excel·lent

“Homenatge a les nostres festes”

Divendres, 30 d’octubre de 2020
Seu de L’Artística de Carlet a les 22’30h 22’00h.

.

A.M. L’ARTÍSTICA DE CARLET
Gaspar NADAL MARONDA, director.

PROGRAMA

Vicente i Arturo TEROL GANDIA (Xàtiva, 1885-1957/ Xàtiva, 1898-1970)
LAS PROVINCIAS (Pasdoble, 1929)
Guanyador del premi del Periòdic “Las Provincias” (19299. Lema: Jardines Valencianos.

José SERRANO SIMEÓN (Sueca,1873- Madrid,1941)
EL FALLERO (Pasdoble, 1929)
Encarregat per la Junta Central Fallera de València l’estiu de 1928.

José Mª FERRERO PASTOR (Ontinyent, 1926-1987)
BONUS CHRISTIANUS (Marxa Cristiana, 1966)
Dedicada a Antonio Cambra i estrenada l’any 1966 per la Unió Musical d’Alcoi.

José Mª FERRERO PASTOR
CHIMO (Marxa Àrab, 1964)
Dedicada a Joaquín Sanz. Regalada per dos dels seus amics.

José Alberto PINA (Cartagena, 1984)
CRUCIFIXUS (Marxa de Processó, 2008)

Julio LAPORTA HELLÍN (Alcoi, 1870-1928)
Mi BARCELONA (Marxa, 1911)
Dedicada al seu amic Enrique García (president, aleshores, de la Sociedad Artístico Recreativa “El Iris”)

Mario ROIG VILA (Albaida, 1972)
TABAL I SARAGÜELLS (Pas Masero, 2003)
Dedicada a Vicent Belda, músic i component de la Filà Maseros de Albaida (Valencia)

Rafael Mª GARRIGÒS GARCÍA (Enguera, 1966)
ABRASSITS 15 ( Marxa Mora, 2004)
A l’escuadra Abbrasits de la comparsa Els Xodios de Mutxamel

Ramón GARCÍA I SOLER (Atzeneta d’Albaida, 1971)
TIBI MARIAE (Marxa Cristiana, 2000)
Dedicada a Maria Martínez, Capitana de la filà Estudiants d’Albaida

Jaime TEIXIDOR DALMAU (Barcelona, 1884 – Baracaldo, 1957)
AMPARITO ROCA (Pasdoble, 1925)
Dedicat a Amparo Roca (1912-1993), alumna de piano de l’autor.

José PADILLA (Almeria, 1869 – Madrid, 1960)
VALENCIA (Pasdoble, 1925)
Adaptació de la 2ª part del primer número musical de la seua Sarsuela “La bien Amada” (1924)

Degut a la situació actual i per assegurar les mesures necessàries pel COVID-19, el concert no tindrà públic, quan estiga disponible el vídeo del concert ho notificarem a la web de l’agrupació www.amartistica.com

XVII Campanya de concerts d’intercanvi 2020

El passat dia 11 de setembre de 2020, 15 músics i el director de la nostra Agrupació Musical realitzaren un passacarrer i concert a l’aire lliure (al pati del conservatori Professional de Música Perfecto Garcia Chornet).

L’acte tingué lloc a les 20.30 i es va fer seguint totes les messures de seguretat necessàries exigides pel COVID-19.

A més de donar alegria (dins de les nostres possibilitats) l’actuació estava enmarcada dins de la XVII campanya de concerts d’intercanvi de 2020 que organitza la Federació de Societats Musicals de la Comunitat Valenciana.

Vos deixem amb alunes imatges:

Concert de Nadal solidari «Un quilo de música» 2019

El diumenge 15 de desembre a les 12.00 hores celebrarem el concert de Nadal al Teatre Giner de Carlet, que enguany també serà solidari (porteu aliments que no es facen malbé i Càritas els donarà als més necessitats).

Actuarà la Banda Infantil, dirigida per Arturo Ferrer Giménez

I la banda Juvenil, dirigida per Javier Sanchis Soto

Videos del Concert de Nadal de 2017

Ara que s’acosten les festes nadalenques, ací vos enllacem els videos del concert de Nadal de l’any 2017 de la banda Infantil i Juvenil, dirigides per Arturo i Cristian respectivament.

 

Banda Infantil:

 

Banda Juvenil:

Festes de Santa Cecília 2019

Els pròxims dies 22, 23 i 24 de novembre celebrarem les festes en honor a santa Cecília. Presentarem la nova musa, Marcela Cucciardi Barés i la seua cort d’honor i 14 nous músics passaran a formar part de la banda gran.

Ací teniu el cartell anunciador i el llibret, que inclou el programa d’actes.

Llibret de Santa Cecilia 2019 per a descarregar (4,3MB)

 

 

 

Concert degustació Celler de Roure

El pròxim 12 de juliol vos esperem a l’Avinguda Caixa d’Estalvis al concert extraordinari a les 21 hores.
Per a amenitzar el sopar es realitzarà un tast de vins del Celler del Roure.

Podeu pasar per la seu a replegar el tiquet fins el dimecres 10.

Horari de secretaría:
De dilluns a dijous de 16 a 20h.
Divendres de 9 a 13h.

Cargar más